Arduino Duemilanove

Před časem jsem si zakoupil vývojovou desku Arduino Duemilanove. Cílem projektu Arduino je umožnit rychlý vývoj aplikací například pro domácí automatizaci. Komunikace a programování případně napájení je realizováno přes USB sběrnici.

Vývojové prostředí je napsáno v Javě takže běhá bez problémů pod Linuxem. Vlastní program se píše v modifikovaném C-éčku.

Arduino Duemilanove je založeno na mikrokontroléru ATmega168 nebo ATmega328. Má 14 digitálních vstupů/výstupů. Šest z nich je možné použít jako PWM výstupy. Dále má deska šest desetibitových analogových vstupů. Řadu pinů lze využít ještě k dalším věcem.

Arduino: Vývojová deska Arduino Duemilanove.Arduino: Vývojová deska Arduino Duemilanove (fotografie publikována s laskavým svolením arduino.cz).

K desce lze zakoupit řadu dalších rozšiřujících modulů (ethernetový, bluetooth,...). Na stránkách projektu je k dispozici řada knihoven. Já jsem např. úspěšně připojil k Arduinu sběrnici 1-wire.

Mým cílem je využít desku k automatizaci domácnosti zejména k řízení zavlažování. Výhodou tohoto řešení je minimalizace spotřeby oproti řešení postaveném na Linuxovém minipočítači jakým je např. ASUS 500g.

V ČR lze desku zakoupit na arduino.cz.


kategorie: linux