Croozer 737

Ještě než se nám narodil Ondřej, uvažovali jsme nad tím, jak s námi bude jezdit na kole. Cyklosedačku jsme z důvodu bezpečnosti zavrhli a tak jsme stáli před výběrem cyklovozíku. Nakonec jsme zakoupili Croozer 737.

Croozer je jeden z nejspolehlivějších vozíků na trhu. Má velmi nízko umístěné těžiště, robustní konstrukci a propracovaný design. Je možné jej používat jako kočárek (s otočným malým kolečkem či neotočným velkým kolem) nebo jako vozík za kolo. Mezi nevýhody tohoto vozíku patří větší hmotnost a absence odpružení.

Eva a Croozer: Eva na kole, Ondřej v Croozeru 737Eva a Croozer: Eva na kole, Ondřej v Croozeru 737

Protože jsme chtěli Ondřeje vozit dříve než bude sedět, přikoupili jsme novorozeneckou sedačku Weber Baby Seat společně s Weber Head Support.

Ondřej v Croozeru: Ondřej v kotelně před odjezdem.Ondřej v Croozeru: Ondřej v kotelně před odjezdem.

Zbývalo vyřešit odpružení, protože doporučená řešení (podhustit kola, podložit sedačku umývací houbou) byla nedostatečná. Zakoupili jsme tedy odpružení od firmy Fiala. Toto odpružení pracuje naprosto perfektně, mnohem lépe než pérování jakéhokoliv kočárku či auta. Jediná nevýhoda je rozšíření rozchodu Croozeru z původních 80cm. Mnoho dveří či výtahů je konstruováno na maximální šířku 80cm a tak se člověk nevyhne sundavání koleček (což je naštěstí velice rychlé).


kategorie: cyklistika