cyklistika

Na kole podél Labe

kategorie: cyklistika, rodina

Stejně jako minulý rok, i letos jsme se rozhodli pro cyklodovolenou. Tentokrát jsme ovšem jeli se dvěma vozíky, abychom mohli vézt i Barboru. Zvolili jsme cyklostezku podél Labe, která je značně náročnější než Odra-Nisa, protože cyklostezka na většině úseků prostě chybí.


S dětmi na chatku Gorzystow

kategorie: cyklistika

V říjnu 2010 nedlouho před Barbořiným narozením musela Eva trávit většinu dne v posteli a na mě bylo zajistit chod domácnosti a péči o děti. Jedna z akcí, kterou jsme s dětmi podnikli v rámci mojí rodičovské mikrodovolené bylo přespání na chatce Gorzystow v Polsku na Velké Jizerské Louce.


Cyklostezka Odra-Nisa

kategorie: cyklistika

V červnu 2010 jsme vyrazili od nás z Kokonína k moři. Bylo nás pět. Dva z nás jeli na kole (Eva a Marek), dva z nás ve vozíku za kolem (Magdalena a Ondřej) a jedna z nás v bříšku (Barbora). Asi není třeba zdůrazňovat, že to bříško bylo Evy. Nicméně to že je v něm Barbora jsme se dozvěděli až po pěti měsících...


Stěhování na kole

kategorie: cyklistika, rodina

Kdysi jsem viděl hezký amatérský film o tom, jak se někdo v Americe stěhoval jen pomocí kol. Vzhledem k tomu, že nás čekalo stěhování jen o 3,5 kilometru dále (a o sto výškových metrů výše!) rozhodli jsme se pro tento velice šetrný způsob stěhování.


Převoz koberce

kategorie: cyklistika, ekologie

Přívěsný vozík za kolo je bezvadná věc nejen na transport dětí, ale i na převoz různých předmětů a zavazadel. S úspěchem jsem jej použil na transport koberce o rozměrech 4 x 2,5 metru.


Certifikace Cyklisté vítáni

kategorie: cyklistika

Ubytovací a stravovací zařízení, turistické cíle a kempy mohou být označeni logem Cyklisté vítáni, pokud splní povinná certifikační kritéria. Cyklista má pak jistotu, že v daném zařízení nalezne služby, které jsou pevně definovány a několik volitelných navíc.


Dvojmístný vozík za kolo Chariot Cougar

kategorie: cyklistika

S narozením Magdaleny začala být aktuální otázka jak cestovat na kole se dvěmi dětmi. Po dlouhém vybírání jsme se rozhodli pro Chariot Cougar. Ono nebylo zas tak z čeho vybírat. Dvojmístných vozíků s odpružením, což u dětských vozíků považuji za nutnost, je jako šafránu.


Zimní pneumatiky pro kolo

kategorie: cyklistika

Abych mohl bezpečně jezdit s vozíkem pro děti i v zimním období, rozhodl jsem se pořídit pneumatiky Schwalbe Marathon Winter. Jsou vybaveny hřeby z wolfram-karbidu uloženými v hliníkovém pouzdře a tak dobře zabírají i na sněhu a ledu.


Dahon Speed TR

kategorie: cyklistika

Na středně dlouhé vzdálenosti považuji kombinaci kola s vlakem za ideální. Zejména v případech, kdy celou vzdálenost nelze urazit na kole. Při častém dojíždění je však cestování s běžným kolem finančně náročné a unavující. Pořídil jsem si proto druhé kolo, tentokrát skládací.


Croozer 737

kategorie: cyklistika

Ještě než se nám narodil Ondřej, uvažovali jsme nad tím, jak s námi bude jezdit na kole. Cyklosedačku jsme z důvodu bezpečnosti zavrhli a tak jsme stáli před výběrem cyklovozíku. Nakonec jsme zakoupili Croozer 737.


Syndikovat obsah