Dvojmístný vozík za kolo Chariot Cougar

S narozením Magdaleny začala být aktuální otázka jak cestovat na kole se dvěmi dětmi. Po dlouhém vybírání jsme se rozhodli pro Chariot Cougar. Ono nebylo zas tak z čeho vybírat. Dvojmístných vozíků s odpružením, což u dětských vozíků považuji za nutnost, je jako šafránu.

Vozíky CTS Chariot se na rozdíl od vozíků Zwei-plus-zwei neprodávají s žádným příslušenstvím, což by teoreticky nevadilo, ale ve skutečnosti to znamená další navýšení již tak vysoké ceny. Přitom šance sehnat bazarový dvojmístný odpružený vozík je skoro nulová.

Testovací jízdu nového Cougaru jsme podnikli sami s Ondřejem, kdy jsme udělali okruh z Rychnova na jih přes Bartošovu pec, Turnov, Sychrov a přes Hodkovice zpět do Rychnova. Na celé více než padesátikilometrové trase jsem nepozoroval žádný rozdíl v jízdních vlastnostech oproti Croozeru 737. Dvojmístný Cougar je dokonce o pár centimetrů užší než 737 s odpružením Velo Fiala. Na druhou stranu pro malé děti mi přijde odpružení pomocí gumového lanka (Velo Fiala) lepší než listové (Cougar).

S Magdalenou jezdíme od jejích cca 2 měsíců spíše kratší okruhy kolem 20 kilometrů. Délka projížďky bývá 1-1,5 hodiny, aby se společně s Ondřejem prospala.

Zatím jsem s Cougarem spokojen. Jedinou výtku mám k šířce vozíku. 81 cm mohl vymyslet snad jen nějaký Kanaďan myslící v imperiálních mírách. Díky tomu jsou všechny 80cm dveře pro Cougar tabu...

Chariot Cougar: Projížďka je u konce, vystupovat!Chariot Cougar: Projížďka je u konce, vystupovat!


kategorie: cyklistika