ekologie

Ostrovní fotovoltaický systém

kategorie: ekologie

V srpnu po mnoha měsících příprav a nakupování se mi podařilo zprovoznit domácí ostrovní fotovoltaický systém o výkonu 840Wp. Konkrétně to pro naši rodinu znamená nezávislost na elektrické síti od jara do podzimu.


Převoz koberce

kategorie: cyklistika, ekologie

Přívěsný vozík za kolo je bezvadná věc nejen na transport dětí, ale i na převoz různých předmětů a zavazadel. S úspěchem jsem jej použil na transport koberce o rozměrech 4 x 2,5 metru.


Vlakem do Alp

kategorie: ekologie, lezení

Pomineme-li škody na životním prostředí a jiné externality je cestování do Alp nejekonomičtější autem. Cena železničních jízdenek v Rakousku je totiž značně vysoká. Přesto existuje možnost jak se do Alp dostat vlakem velice levně.


Solární vařič

kategorie: ekologie

Základ solárního vařiče tvoří parabola z hliníkových plechů. Povrch hliníku je pokryt speciální keramickou vrstvou, která zabraňuje oxidaci hliníku a je značně mechanicky odolná. Parabolu je možné natáčet ve dvou směrech, což umožňuje dokonalé nasměrování na slunce a tím i nejvyšší výkon. Pokud je alespoň trochu slunečné počasí je možné na tomto vařiči připravit téměř jakýkoliv pokrm. Jídla není nutno jen vařit, je možné též smažit, grilovat či péct.


Do kostela na kole

kategorie: církev, ekologie

"Pojeďte 21.září do kostela na kole!" Tak zní motto akce pořádané komisí pro otázky životního prostředí při SR ČCE a ekologickou sekcí ČKA při příležitosti slavení Dnů vděčnosti za stvoření v průběhu září a října a Dne bez aut.K akci se může připojit každý, kdo v neděli 21.září přijede do kostela na
kole.


Den bez aut a cyklojízda

kategorie: cyklistika, ekologie

Děti Země na sobotu 22. září vyhlásily již 15. ročník celostátní akce Den bez aut. Hlavním cílem Dne bez aut je aspoň jednou v roce systematicky, masově a mediálně upozornit na trvalé poškozování našeho zdraví a života automobilovou dopravou ve městech a nabídnout řadu řešení.


Vlakem do Kladna

kategorie: ekologie

Železnice patří z pohledu životního prostředí mezi nejšetrnější druhy cestování. Tento článek se zaměřuje především na cestování studentů z Prahy na FBMI ČVUT v Kladně.


Pratelné ekovložky

kategorie: ekologie

V posledních letech se dočkaly znovuobjevení dámské pratelné vložky. Ačkoliv to může někomu napoprvé znít zvláštně, jejich používání je příjemné, dává pocit bezpečí a je přitom šetrné k životnímu prostředí.


Třídíme v praxi

kategorie: ekologie

Pokud bereme minimalizaci směsného odpadu vážně a přitom nemáme možnost někam uložit a zavřít sadu krabic či beden, musíme si opatřit koše na nejrůznější druhy odpadu, které nebudou rušit vzhledem.


Ekooko

kategorie: ekologie

Od ledna 2007 vychází na stránkách evanglického časopisu pro mládež Bratrstvo seriál s názvem Ekooko. Cílem jednotlivých dílů je seznámit čtenáře s aktuálními ekologickými problémy.


Syndikovat obsah