oblasti

Klepec

kategorie: oblasti

Nedaleko obce Přišimasy se nachází řada obrovských balvanů vzniklých rozpadem říčanské žuly. Na největší z nich, zhruba šestimetrového Slouhu, vede přes dvacet cest.


Pikovická jehla

kategorie: oblasti

Legendární skalní jehla, která nabízí až čtyřicetimetrové výstupy v pevné skále, tvoří spojnici mezi tratí posázavského pacifiku a řekou Sázavou. Nalezneme zde lehčí lezení horského charakteru, dobře přístupné z Prahy na kole či vlakem.


Žulová zeď na Výtoni

kategorie: oblasti

Nově zrekonstruovaná náplavka na Výtoni může nabídnout vcelku kvalitní
lezecké vyžití na své několik set metrů dlouhé a několik málo metrů vysoké žulové zdi.


Kunratická skalka

kategorie: oblasti

V Kunraticích na samém okraji Dolnomlýnského rybníka se nachází asi 8 metrů vysoká břidlicová skalka zvaná Dešťovka. V místy drolivé skále je vytyčeno překvapivé množství směrů vzhledem k malému rozsahu oblasti. Nově přibyly i borháky.


Hadí královna na Plešivci

kategorie: oblasti

V jižním úbočí Plešivce najdeme pověstmi opředenou skálu Hadí královny. Jedná se o nepříliš rozsáhlou a opuštěnou lezeckou oblast, která nabízí lezení v podivuhodné krajině doslova nabité zajímavostmi, s dalekými rozhledy.


Hostivařská skalka

kategorie: oblasti

Nedaleko hráze Hostivařské přehrady se nachází asi 15 metrů dlouhá a místy až 5 metrů vysoká skalka z metamorfovaného pískovce. Nabízí lezení bouldrového charakteru v kolmé skále po oblinách, lištách i kapsách.


Strahovský pískovec

kategorie: oblasti

V nejvyšších partiích vrchu Petřín najdeme náznak pískovcového městečka. Jedná se o přírodní památku Petřínské skalky, která byla vyhlášena v roce 1988. Na svrchnokřídových pískovcových skalkách najdeme i přes dlouhodobé sadové úpravy lesní porosty s přirozeným rázem kyselé doubravy.


Koukalova hora

kategorie: oblasti

Bývalý vápencový lom na vrcholu Koukalovy hory je ideálním místem pro bouldering za každého počasí. Největší nevýhodou této oblasti je silně lámavá skála. Přesto se podařilo v obrovských převisech vytyčit řadu linií vysoké obtížnosti.


Syndikovat obsah