Na kole podél Labe

Stejně jako minulý rok, i letos jsme se rozhodli pro cyklodovolenou. Tentokrát jsme ovšem jeli se dvěma vozíky, abychom mohli vézt i Barboru. Zvolili jsme cyklostezku podél Labe, která je značně náročnější než Odra-Nisa, protože cyklostezka na většině úseků prostě chybí.

Nejnáročnější na celé trase byl ovšem úsek z Kokonína do Kunčic nad Labem, který byl ve znamení nekonečného stoupání a opětovného klesání.

V obci Příkrý: Extrémní stoupání v obci Příkrý bylo opravdovou prověrkou našich fyzických i psychických sil.V obci Příkrý: Extrémní stoupání v obci Příkrý bylo opravdovou prověrkou našich fyzických i psychických sil.

Jakmile jsme se dostali k Labi, šlo všechno snáze, ale přesto se často jednalo o jízdu po nekvalitních polních cestách, které více či méně kopírovaly řeku Labe.

Stanování: Oproti minulému roku jsem měl při stavbě stanu dva schopné pomocníčky.Stanování: Oproti minulému roku jsem měl při stavbě stanu dva schopné pomocníčky.

Oproti minulému roku se nám podařilo značně omezit nekonečné rozbalování a zabalování zavazadel a to díky tzv. modulovému systému. Do brašen jsme tak dávali tašky či pytle určené např. na přebalování, koupání, spaní, studený oběd atd.

Eva na přehradě Les královstvíEva na přehradě Les království

Safari a ZOO Dvůr Králové: Do ZOO jsme si vzali jen doklady, peníze a nejnutnější věci pro děti. Vozíky, kola a brašny jsme nechali před branou. Tato sázka na lidskou poctivost se nám vyplatila, nikdo nám nic nevzal. V ZOO bohužel neexistuje možnost kola někam bezpečně uschovat.Safari a ZOO Dvůr Králové: Do ZOO jsme si vzali jen doklady, peníze a nejnutnější věci pro děti. Vozíky, kola a brašny jsme nechali před branou. Tato sázka na lidskou poctivost se nám vyplatila, nikdo nám nic nevzal. V ZOO bohužel neexistuje možnost kola někam bezpečně uschovat.

Za Jaroměří jsme se na chvíli od Labe odpoutali a vyrazili dále na východ za příbuznými v Třebechovicích a Kostelci nad Orlicí.

Sourozenci: Barbora samozřejmě jezdila ve svém vozíku, ale když bylo potřeba ji pohlídat, Ondřej s Barborou ochotně pomáhali.Sourozenci: Barbora samozřejmě jezdila ve svém vozíku, ale když bylo potřeba ji pohlídat, Ondřej s Barborou ochotně pomáhali.

V Pardubicích cestou do kostela jsme obdivovali dopravní značení na cyklostezce. Poprvé v životě jsme se setkali s tím, že cyklista měl přednost před automobily křižující cyklostezku. Žádné Cyklisto sesedni z kola...

Stanování před Kolínem: Najít vhodné místo ke stanování v labské rovině nebylo vždy nejsnazší.Stanování před Kolínem: Najít vhodné místo ke stanování v labské rovině nebylo vždy nejsnazší.

Byli jsme rádi, že jsme v Nymburce mohli přespat u Grollových a trochu se zregenerovat v koupelně po nekonečné sérii tropických dní.

Barbora cestovatelka: Ukázalo se, že Barbora je na tom stejně jako její bratr či sestra. Cestování ve vozíku za kolem, stejně tak jako pobyt ve stanu miluje.Barbora cestovatelka: Ukázalo se, že Barbora je na tom stejně jako její bratr či sestra. Cestování ve vozíku za kolem, stejně tak jako pobyt ve stanu miluje.

Cestou jsme v noci zažili ve stanu několik pořádných bouří, ale naštěstí se nám vždy podařilo zvolit místo ke spaní tak vhodně, že to vždy dopadlo dobře.

Na cyklostezce za Mělníkem: Některé úseky cyklostezky za Mělníkem vedou po náspu mezi vodou.Na cyklostezce za Mělníkem: Některé úseky cyklostezky za Mělníkem vedou po náspu mezi vodou.

Za Litoměřicemi jsme opět odbočili od Labe a vydali se za příbuznými do Třebenic, kde jsme několik dní pobyli. Nezapomenutelným zážitkem byla jízda přívozem.

Jízda přívozem: Labe ve Velkých Žernosekách jsme překonali lodí.Jízda přívozem: Labe ve Velkých Žernosekách jsme překonali lodí.

Nakonec jsme z Třebenic odjeli do Ústí nad Labem a odtud přímým vlakem do Liberce a následně do Rychnova u Jablonce nad Nisou.


kategorie: cyklistika, rodina