Jáchym Drápal

kategorie: rodina

K naší veliké radosti se nám 2.května narodil Jáchym. Naprosto s přehledem překonal všechny dosud držené rekordy váhou 3650 gramů. Délka 51 centimetrů svědčí o tom, že ho v jablonecké porodnici nijak netrápili natahováním...


Děti a rok 2011

kategorie: rodina

Rok 2011 se pomalu blíží ke svému konci a to je impuls pro přidání několika dalších fotografií. Děti nám rostou a přibývají k naší veliké radosti.


Ostrovní fotovoltaický systém

kategorie: ekologie

V srpnu po mnoha měsících příprav a nakupování se mi podařilo zprovoznit domácí ostrovní fotovoltaický systém o výkonu 840Wp. Konkrétně to pro naši rodinu znamená nezávislost na elektrické síti od jara do podzimu.


Na kole podél Labe

kategorie: cyklistika, rodina

Stejně jako minulý rok, i letos jsme se rozhodli pro cyklodovolenou. Tentokrát jsme ovšem jeli se dvěma vozíky, abychom mohli vézt i Barboru. Zvolili jsme cyklostezku podél Labe, která je značně náročnější než Odra-Nisa, protože cyklostezka na většině úseků prostě chybí.


Velikonoční pouť

kategorie: církev, rodina

Stalo se již rodinnou tradicí vyrazit na Bílou sobotu z Oldřichova v Hájích do Hejnic po staré poutní cestě. Jedná se o velmi starou komunikaci, která je připomínána již roku 1562 jako Pilgersteig tj. poutní stezka. Cesta probouzejícími se bukovými lesy má spíše vigilijní než velkopáteční atmosféru.


Mikulášským vlakem do Kryštofova Údolí

kategorie: rodina

Každý rok jezdíme libereckým mikulášššššským parním vlakem. Nechyběli jsme v něm ani v prosinci 2010 a jako vždy to bylo bezvadné. Dostali jsme adventní kalendář ČD a volnou vstupenku do muzea betlémů v Kryštofově Údolí.


S dětmi na chatku Gorzystow

kategorie: cyklistika

V říjnu 2010 nedlouho před Barbořiným narozením musela Eva trávit většinu dne v posteli a na mě bylo zajistit chod domácnosti a péči o děti. Jedna z akcí, kterou jsme s dětmi podnikli v rámci mojí rodičovské mikrodovolené bylo přespání na chatce Gorzystow v Polsku na Velké Jizerské Louce.


Cyklostezka Odra-Nisa

kategorie: cyklistika

V červnu 2010 jsme vyrazili od nás z Kokonína k moři. Bylo nás pět. Dva z nás jeli na kole (Eva a Marek), dva z nás ve vozíku za kolem (Magdalena a Ondřej) a jedna z nás v bříšku (Barbora). Asi není třeba zdůrazňovat, že to bříško bylo Evy. Nicméně to že je v něm Barbora jsme se dozvěděli až po pěti měsících...


Kachny pižmové

kategorie: chovatelství

Rozhodli jsme se naše chovatelské aktivity rozšířit o chov kachen. A tak jsem jednou přivezl 4 barbarie, nebo-li brojlerové husokachny/pižmovky/kachny pižmové. Hned ze začátku nás překvapila jejich obratnost, která nás donutila je ze začátku chovat místo v dřevěné ohradě v přenosném, 60cm vysokém pařeništi.


Slepice

kategorie: chovatelství

Od jara 2011 máme slepice. Ačkoliv jsem plánoval od začátku chovat Oravanky, nepodařilo se mi je sehnat a tak jsme zakoupili nosné hybridy. U pojízdné prodejny jsme nakoupili slepičky dva týdny před snáškou. Jednalo se o Hisex hnědý.