církev

Velikonoční pouť

kategorie: církev, rodina

Stalo se již rodinnou tradicí vyrazit na Bílou sobotu z Oldřichova v Hájích do Hejnic po staré poutní cestě. Jedná se o velmi starou komunikaci, která je připomínána již roku 1562 jako Pilgersteig tj. poutní stezka. Cesta probouzejícími se bukovými lesy má spíše vigilijní než velkopáteční atmosféru.


Do kostela na kole

kategorie: církev, ekologie

"Pojeďte 21.září do kostela na kole!" Tak zní motto akce pořádané komisí pro otázky životního prostředí při SR ČCE a ekologickou sekcí ČKA při příležitosti slavení Dnů vděčnosti za stvoření v průběhu září a října a Dne bez aut.K akci se může připojit každý, kdo v neděli 21.září přijede do kostela na
kole.


Hesla Jednoty bratrské

kategorie: církev, linux

Krátké citáty z Bible, jednoduché odskoky do textu, aktualizace dat z webu a podpora pro různé jazyky, to vše nabízí program Glosung ve své verzi 3.0. Podívejme se, jak Glosung rozchodit konfortně pod Debianem.


Farářova pravá ruka

kategorie: církev, linux

Program FARPR aneb Farářova pravá ruka slouží dodnes nejednomu sboru ČCE k vedení kartotéky a záznamu o bohoslužbách. Jak ovšem DOSovou verzi tohoto programu rozchodit pod operačním systémem Linux?


Film z tábora Běstvina 2006

kategorie: církev

Můj rodný sbor ČCE Braník již dlouhá léta pořádá letní tábory pro děti. V roce 2006 se tábor pro menší děti konal v obci Běstvina pod Železnými horami.
Pomocí digitálního fotoaparátu, který byl veden zkušenou rukou Jana Jeronýma Zvánovce alias Eustáce, se podařilo nasnímat několik desítek minut videozáznamu.


Syndikovat obsah