Práce s CMS drupal.org

Po pár týdnech používání drupal.org musím konstatovat, že se jedná o dobře napsaný redakční systém. Přesto se v něm najde několik, dle mého názoru, neintuitivních nastavení, které je vhodné zdokumentovat.

V mnoha článcích o drupalu se dočtete, že je nešťastně zvolena terminologie kategorie a slovník. Pokusím se to osvětlit na příkladu kategorizace tohoto webu. Předpokládám, že máte ve svém drupalu nainstalován a aktivován modul taxonomy_dhtml. K tomu aby se zobrazovalo menu obsah vpravo nahoře tak, jako je to na těchto stránkách, je potřeba provést následující kroky:

  • Jděte do administrace->kategorie->přidat slovník
  • Nastavte název slovníku na "obsah", zaškrtněte druhy (typicky článek, stránka, atp.), hierarchie jediná, vícenásobný výběr a povinné.
  • Nyní je třeba tzv. přidat termíny (což jsou vlastně kategorie - na těchto stránkách např. www, linux,...)
  • Aby se menu zobrazovalo ve sloupci jděte do administrace->bloky a tam zapněte blok obsah (pokud jste si slovník pojmenovali jinak, tak hledejte jeho jméno).

I když je zapnutý modul pathauto, tak jednoúrovňový taxonomy_dhtml blok neukazuje správně přepsané odkazy. Po náhlednutí do administrace->url aliasy je vše jasné: taxonomy_dhtml přidává na konec "/9". Jednotlivé aliasy je tedy dobré projít a upravit tak, že se na konec přidá "/9".

Zajímavý popis drupalu i s komentáři ohledně nastavení vyšel na serveru interval.cz.


kategorie: www