Přehrávač Flowplayer

V souvislosti s uveřejněním české verze filmu Vytvořme klima spravedlnosti jsem musel vyřešit otázku jak vystavit delší video na internetu tak, aby si jej mohl každý lehce přehrát.

K publikování videa se dnes nejčastěji používá YouTube. Ten má ale omezenou délku videa na 10 minut. Další videoservery tato omezení nemají, ale omezují zase uživatele tak, že např. z jedné IP adresy je možno sledovat jen určitý počet minut za den. To znamená v případě sdílení jedné IP adresy více uživateli praktickou nepoužitelnost tohoto řešení. Nemluvě o tom, že v případě využití výše uvedených řešení musí člověk přistoupit na řadu podivných právních ujednání.

Naštěstí existuje open-source (GPL 3) řešení v podobě Flowplayeru. Film stačí převést do formátu FLash Video např. pomocí FFmpegu a inspirovat se jednoduchým návodem na zprovoznění stránkách projektu.

K Flowplayeru existuje obrovské množství plug-inů. Já jsem jich několik využil k zobrazení titulků. Jak toho dosáhnout lze lehko nahlédnout prozkoumáním zdrojového kódu na stránce s filmem "Vytvořme klima spravedlnosti".


kategorie: linux