rodina

Jáchym Drápal

kategorie: rodina

K naší veliké radosti se nám 2.května narodil Jáchym. Naprosto s přehledem překonal všechny dosud držené rekordy váhou 3650 gramů. Délka 51 centimetrů svědčí o tom, že ho v jablonecké porodnici nijak netrápili natahováním...


Děti a rok 2011

kategorie: rodina

Rok 2011 se pomalu blíží ke svému konci a to je impuls pro přidání několika dalších fotografií. Děti nám rostou a přibývají k naší veliké radosti.


Na kole podél Labe

kategorie: cyklistika, rodina

Stejně jako minulý rok, i letos jsme se rozhodli pro cyklodovolenou. Tentokrát jsme ovšem jeli se dvěma vozíky, abychom mohli vézt i Barboru. Zvolili jsme cyklostezku podél Labe, která je značně náročnější než Odra-Nisa, protože cyklostezka na většině úseků prostě chybí.


Velikonoční pouť

kategorie: církev, rodina

Stalo se již rodinnou tradicí vyrazit na Bílou sobotu z Oldřichova v Hájích do Hejnic po staré poutní cestě. Jedná se o velmi starou komunikaci, která je připomínána již roku 1562 jako Pilgersteig tj. poutní stezka. Cesta probouzejícími se bukovými lesy má spíše vigilijní než velkopáteční atmosféru.


Mikulášským vlakem do Kryštofova Údolí

kategorie: rodina

Každý rok jezdíme libereckým mikulášššššským parním vlakem. Nechyběli jsme v něm ani v prosinci 2010 a jako vždy to bylo bezvadné. Dostali jsme adventní kalendář ČD a volnou vstupenku do muzea betlémů v Kryštofově Údolí.


Barbora Drápalová

kategorie: rodina

V pondělí 25. října 2010 se nám k naší velké radosti narodila dcera Barbora. Krásná, zdravá a hodná, co dodat více, snad jen že měřila 49 cm a vážila 3150g.

Následující fotografie hovoří dosti jasně.


Stěhování na kole

kategorie: cyklistika, rodina

Kdysi jsem viděl hezký amatérský film o tom, jak se někdo v Americe stěhoval jen pomocí kol. Vzhledem k tomu, že nás čekalo stěhování jen o 3,5 kilometru dále (a o sto výškových metrů výše!) rozhodli jsme se pro tento velice šetrný způsob stěhování.


Děti a rok 2009

kategorie: rodina

Ačkoliv je už téměř polovina roku 2010 za námi, musím ještě splnit svůj slib a doplnit pár fotografií z roku minulého. Z následujícího malého souboru obrázků je snad vidět, že jsme se opravdu nenudili a celý rok si báječně užili.


Magdalena Drápalová

kategorie: rodina

Ve čtvrtek osmého ledna se nám k naší velké radosti narodila dcera Magdalena. Krásná, zdravá a hodná, co dodat více, snad jen že měřila 48 cm a vážila 3150g.


Ondřej a rok 2008

kategorie: rodina

Během roku 2008 udělal Ondřej ve svém životě veliký skok, z kojence se stalo zvídavé batole. Všichni jsme na něj velice pyšní, jaký je to šikula. Snad ani není třeba zdůrazňovat, že nám dělá obrovskou radost.


Syndikovat obsah