S dětmi na chatku Gorzystow

V říjnu 2010 nedlouho před Barbořiným narozením musela Eva trávit většinu dne v posteli a na mě bylo zajistit chod domácnosti a péči o děti. Jedna z akcí, kterou jsme s dětmi podnikli v rámci mojí rodičovské mikrodovolené bylo přespání na chatce Gorzystow v Polsku na Velké Jizerské Louce.

Vyrazili jsme z Kokonína a přes Dolní Černou Studnici, Lučany nad Nisou a Karlov jsme dojeli do Josefova Dolu.

Výjezd Peklem: Děti si výjezd z Josefova Dolu přes Peklo užívají...Výjezd Peklem: Děti si výjezd z Josefova Dolu přes Peklo užívají...

Odtud jsme vyjeli vzhůru přes Peklo až na Knajpu a odtud kolem Jizery až na Jizerku. V mapě značená cyklostezka po žluté značce směrem na Orle a terénu značka Cyklisto sesedni z kola ve zkratce znamená, že se s vozíkem jedná o cyklistickou jednosměrku a to sice směrem dolů.

Překročení hranice: Děti právě překračují Česko-Polskou hranici po mostě přes Jizeru.Překročení hranice: Děti právě překračují Česko-Polskou hranici po mostě přes Jizeru.

Po přenesení vozíku na Polskou stranu přes most se schody dojíždíme přes Velkou Jizerskou Louku až na chatku Gorzystow.

Velká Jizerská Louka: Krásný říjnový večer na VJL.Velká Jizerská Louka: Krásný říjnový večer na VJL.

Na chatce Gorzystow mě trochu zklamaly moderní splachovací záchody, ale jinak je to bezvadné místo. Vyhlášené borůvkové palačinky nám chutnaly, stejně jako husté polévky.

Chatka Gorzystow: Jediné stavení (bývalá škola), které zbylo z osady Velká Jizera.Chatka Gorzystow: Jediné stavení (bývalá škola), které zbylo z osady Velká Jizera.

Ráno byla všude jinovatka a my se vydáváme domů přes Orle do Harrachova a odtud přes Kořenov, Tanvald, Zásadu a Maršovice domů do dolního Kokonína.

Chladné ráno na VJLChladné ráno na VJL

OrleOrle


kategorie: cyklistika