Stěhování na kole

Kdysi jsem viděl hezký amatérský film o tom, jak se někdo v Americe stěhoval jen pomocí kol. Vzhledem k tomu, že nás čekalo stěhování jen o 3,5 kilometru dále (a o sto výškových metrů výše!) rozhodli jsme se pro tento velice šetrný způsob stěhování.

Celá akce začala výběrem vhodného vozíku, který by byl schopen převést více než 100kg. Nakonec se mi podařilo vydražit za skvělou cenu úplně nový dvoukolák. Sedl jsem odpoledne na vlak spolu se svým skládacím kolem Dahon a dojel si pro něj do Zruče nad Sázavou. Po 162 km jízdy a přespání v lesíku u Nymburka jsem byl druhý den v poledne doma i s hlavním soumarem našeho stěhování.
Budoucí cykloflotilu doplňoval dvakrát dětský vozík Chariot Cougar 2 a menší ruční vozík.
Den D byl stanoven na sobotu 29. května, za tento den jsme ve čtyřech podnikli celkem 24 osobojízd při kterých jsme celkem najezdili přes 160 km a nastoupali přes 2,5 kilometru s nákladem několika set kilogramů. Tímto velice děkuji Eustácovi, Lukášovi a Ohníčovi za skvěle odvedenou práci. Odvozili jsme prakticky úplně vše. Sám jsem pak ještě dodatečně odvezl jeden vozík za kolem a jeden dotlačil pěšky s velice nadrozměrnými, těžkými a drahými fotovoltaickými panely (pěší stěhování je nesrovnatelně namáhavějíší).
Tento způsob stěhování se nám velice osvědčil a velice jej doporučuji. Pokud budete mít nějaké otázky, neváhejte mě kontaktovat.
Pro představu jak vše probíhalo, přikládám výběr fotografií. Omluvte prosím jejich sníženou kvalitu, někdo z našich loupežníků ušpinil objektiv...
Dětská postýlka, stůl,...Dětská postýlka, stůl,...

Cykloflotila vyjíždíCykloflotila vyjíždí

100kg pračka: Stav před uchycením pomocí napínáků. Nosnost vozíku je 250kg.100kg pračka: Stav před uchycením pomocí napínáků. Nosnost vozíku je 250kg.

OdjezdOdjezd

Nejdelší náklad: Truhla plná horolezeckého vybavení slouží jako stabilizační a podkladný prvek.Nejdelší náklad: Truhla plná horolezeckého vybavení slouží jako stabilizační a podkladný prvek.

Komoda na vozíku Chariot: Bez šuplíků je komoda relativně lehká. Nosnost vozíku je 45kg.Komoda na vozíku Chariot: Bez šuplíků je komoda relativně lehká. Nosnost vozíku je 45kg.

Cykloflotila s největším přepraveným objememCykloflotila s největším přepraveným objemem

Lednice: Ač to možná nevypadá, těžiště lednice (samozřejmě A++) je velmi nízko.Lednice: Ač to možná nevypadá, těžiště lednice (samozřejmě A++) je velmi nízko.

Rozkládací dvoupostel: I takto vysoký náklad s lineárním rozložením hmoty vyžaduje náklon několika desítek stupňů, aby došlo k jeho převržení.Rozkládací dvoupostel: I takto vysoký náklad s lineárním rozložením hmoty vyžaduje náklon několika desítek stupňů, aby došlo k jeho převržení.

Solární vařič: Poslední jízda, foceno v cíli v Kokoníně.Solární vařič: Poslední jízda, foceno v cíli, v Kokoníně.


kategorie: cyklistika, rodina