www

Google našeptávač

kategorie: www

Slovo našeptávač mám asociované s našeptáváním záporného rázu. Jak je vidět potvrzuje i našeptávač od Googlu, nicméně odpovídám předem: "Ne, neměl jsem na mysli...!"


Jak na API mapy.cz

kategorie: www

Stejně jako před časem google.com i seznam.cz umožňuje využívat svůj mapový systém mapy.cz přes API. Zprovoznění je díky skvělému tutoriálu opravdu triviální. Přesto existuje pár věcí, které se v manuálu nedočtete...


Práce s CMS drupal.org

kategorie: www

Po pár týdnech používání drupal.org musím konstatovat, že se jedná o dobře napsaný redakční systém. Přesto se v něm najde několik, dle mého názoru, neintuitivních nastavení, které je vhodné zdokumentovat.


Lokalizace modulu počasí pro drupal.org

kategorie: www

Při prohledávání archivu modulů na systému drupal.org jsem narazil na modul Weather tj. počasí. Jak se ukázalo, zatím nebyl přeložen do češtiny, nebo se mi alespoň nepodařilo tuto lokalizaci nalézt.


Instalace CMS drupal.org

kategorie: www

Nepoužívat na webu drapal.org redakční systém drupal.org by bylo téměř trapné :). Ale vážně, tento CMS jsem si vybral hlavně z jednoho důvodu a tím je bezpečnost. Oproti jiným systémům má drupal mnohem méně bezpečnostních děr.


Syndikovat obsah